BİST’de hangi hisseler kazandırıyor ?

BİST’de hangi hisseler kazandırıyor ?

Bist yatay seyir ederken hangi hisseler kazandırdı ??

BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında alıcı bir seyir izleyerek, açılışta 4.530 puan seviyesinde destek bulduktan sonra 4.600 bandına kadar yükseldi. Ancak öğleden sonra satıcıların piyasaya girmesiyle endeks 4.620 puan seviyesinden geriledi ve son saatte destek bölgesine kadar düştü.

Gün sonunda BIST 100 endeksi negatif bir seyir izledi, ancak dün büyük kazançlar elde eden bankacılık sektörü, %3’lük bir değer artışıyla pozitif kalmaya devam etti. Finans, turizm ve holding sektörleri de aynı şekilde artıda hareket etti.

Öte yandan, spor endeksi bugün piyasadan en negatif ayrışan sektör oldu ve %6 düşüş yaşandı. Ulaştırma, elektrik ve teknoloji sektörleri de en çok düşen sektörler arasında yer aldı.

Borsa İstanbul‘da bugün en çok değer kazanan 5 hisse OSMEN, PAMEL, RHEAG, ULAS ve DAGHL oldu ve tavan fiyatından işlem gördüler. En çok düşen 5 hisse ise GRTRK, NETAS, AVHOL, SEKFK ve CWENE olarak sıralandı.

Özellikle, son zamanlarda borsaya kote edilen GRTRK ve CWENE hisseleri bugün en çok düşenler arasındaydı. GRTRK, 6 günlük tavan serisinden sonra son 3 gündür taban fiyatından işlem görüyor. CWENE ise borsadaki ilk 3 işlem gününde tavan fiyatını gördükten sonra sert bir düşüş yaşayarak 118 TL seviyesine kadar geriledi.

Uluslararası piyasalar da bugün satıcılı bir seyir izledi. ABD borsaları negatif bir açılış yaparken, Nasdaq ve S&P 500 yaklaşık yarım puan düştü. Dow Jones ise ilk saatlerde hafif negatif bir yatay görünüm sergiledi. Benzer şekilde, Avrupa piyasalarının tamamı gün sonuna doğru negatif bir seyir izledi.