Bitcoin 2023’de kaç dolar olacak ?

Bitcoin 2023’de kaç dolar olacak ?

Bitcoini nasıl bir ilerleme bekliyor ?

Son 30 gün içinde lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık %10 değer kaybetti. Ancak ünlü analist Credible, bu yıl içinde Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına inanıyor.

Twitter’da 340.000’den fazla takipçisi olan Credible, Bitcoin fiyatıyla ilgili tahminlerde bulundu. Deneyimli analist, genel beklentilerin aksine Bitcoin’in yükselişe geçeceğini öngörüyor.

Credible’a göre, Bitcoin’in fiyatının 70.000 dolara yükselmesi, 20.000 dolara düşmesinden daha olasıdır.

Ünlü analist, Bitcoin/dolar paritesinde 20.000 dolar seviyesinde görülen boşluğun (gap) doldurulmayacağını vurguluyor. Analiste göre, mevcut zaman dilimi Bitcoin’in yükseliş potansiyeline uygun bir zemin oluşturuyor. Yaklaşan halving etkisi, azalan satış baskısı ve bankacılık krizi analistin yükseliş beklentisinin temelini oluşturuyor.

Bu nedenle Credible, bu yıl boyunca yatay fiyat hareketi yerine tüm zamanların en yüksek seviyesini bekliyor:

“Benim düşünceme göre, bu yıl boyunca yatay bir seyir izlemeyeceğiz. Doğrudan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağız… 20.000 dolar seviyesinde bir boşluk var ve bu boşluk, birçok kişinin izlediği ve mevcut seviyelerden daha derin bir düşüş için gerekçe olarak kullandığı bir bölge.”

“Eğer tezimde 2023’te tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma konusunda haklıysam, bu boşluk doldurulmamalıdır. Hangisinin önce gerçekleşeceğini sorarsanız, ben 20.000 dolar yerine 70.000 dolar derim.”