Bitcoin nasıl bir gün geçiriyor !

Bitcoin nasıl bir gün geçiriyor !

Bitcoin dün gece 27.000 dolar üzerinde tutunmayı başardı . Peki şimdi ne olacak ?

Kripto para birimleri, yeni haftaya daha olumlu bir görünümle başlıyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’de yaşanan düşüşle birlikte fiyatı 26.000 dolara kadar gerilemişti. Ancak şu anda lider kripto para birimi, 27.200 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Bu yükselişte, ABD’deki borç tavanı kriziyle ilgili haberler etkili oldu. ABD Başkanı Joe Biden, dün Kongre liderleriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Asya seyahati öncesi Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, borç limiti konusunda anlaşma sağlanacağından emin olduğunu belirtti.

Bu açıklama, riskli varlıklarda bir ralli başlattı ve hisse senetleri yükselişle kapandı. Bitcoin ve diğer altcoin projeleri de aynı süreçte yukarı yönlü hareket etti.

Biden, açıklamasında G7 Zirvesi sonrası Pazar günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. Pazar gününe kadar borç tavanı krizinin çözülebileceği ve Biden’ın bu konuda açıklama yapabileceği belirtiliyor.

Bu gelişmenin, finans piyasaları için kritik olduğu ve Bitcoin ile altcoin projelerinde yükselişi güçlendirebileceği vurgulanıyor.

Bitcoin opsiyonlarında kritik bir haftaya giriliyor. Borç tavanı kriziyle birlikte yarın vadesi dolacak opsiyon sözleşmelerine odaklanılıyor. Toplamda 735 milyon dolarlık opsiyon sözleşmesi öncesinde, Bitcoin’in hangi fiyat aralığında olacağı kritik bir faktör olacak.

28.000-29.000 dolar aralığı, alım opsiyonlarıyla boğalar için olumlu bir ortam sağlarken, 26.000-27.000 dolar aralığı ise satım opsiyonlarıyla ayıların lehine olacak.