Milyonluk ihale müjdesi !

Milyonluk ihale müjdesi !

Dev şirketten milyonluk ihale müjdesi! İşte o şirket …

Türk İlaç, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü 5 Nolu Satınalma Dairesi Başkanlığı tarafından açılan Tıbbi Beşeri İlaç alım ihalesini kazandığını duyurarak milyonluk bir müjde verdi. İhale bedeli tam 30.238.671,93 TL’ye denk geliyor.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., BATTAL Holding bünyesinde 2010 yılında kurulmuştur. Şirketin ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve aşı üretimidir. Türkiye’nin özel sektördeki ilk ve tek aşı üretim tesisini kuran firma, dinamik ve profesyonel bir kadroya sahiptir.

2017 yılında seri üretimine başlanan TETADİF Td aşısıyla ülkemizin difteri tetanos aşısı dışa bağımlılığı sona ermiş ve büyük bir adım atılmıştır. Şirket, üretiminin %70’ini ihracat yapmayı hedeflemektedir. Ankara Akyurt bölgesinde bulunan 56.000 metrekarelik üretim tesisleri, en ileri teknolojilerle donatılmıştır ve uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanmıştır. Tüm üretim süreçleri Güncel İyi Üretim (GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulama (GLP) esaslarına uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., etik ve bilimsel değerlere bağlı kalarak Türk ilaç sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.