REKOR BEDELSİZ AÇIKLANDI !!!

REKOR BEDELSİZ AÇIKLANDI !!!

3 Yeni rekor bedelsizler bugün hesaplarda !!! Yatırımcılar dikkat !!

KAP’a yapılan açıklamayla bu sermaye artırımlarının hak kullanım tarihleri duyuruldu.

Açıklamanın detayları şu şekildedir:

  • BOSSA TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş., %82,58426 oranında bedelsiz sermaye artırımı işlemiyle ilgili pay senetlerinin artırım karşılıkları, müşteri alt hesaplarına 04.07.2023 tarihinde alacak kaydedildi.
  • İHLAS HABER AJANSI A.Ş., %154,68750 oranında bedelsiz sermaye artırımı işlemiyle ilgili pay senetlerinin artırım karşılıkları, müşteri alt hesaplarına 04.07.2023 tarihinde alacak kaydedildi.
  • SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş., %25 oranında bedelsiz sermaye artırımı işlemiyle ilgili pay senetlerinin artırım karşılıkları, müşteri alt hesaplarına 04.07.2023 tarihinde alacak kaydedildi.

Bedelsiz sermaye artırımı nedir ve hisseyi nasıl etkiler?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin mevcut hissedarlarına ücretsiz olarak yeni hisse senetleri dağıtarak, şirketin sermayesini artırmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu şekilde, mevcut hissedarlar ellerindeki payları artırırken, şirketin sermayesi de güçlenir.

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketin hisse senetlerine etki edebilir. Eğer bir şirket bedelsiz sermaye artırımı yapacağını duyurursa ve hisse senedi talebi değişmezse, hisse senetlerinin fiyatı düşebilir çünkü hisse senetlerinin arzı artar. Ancak talep artarsa, hisse senetlerinin fiyatında yükseliş de gözlenebilir.

Bu tür bir sermaye artırımı aynı zamanda şirketin kontrolünün değişmesine veya mevcut hissedarların haklarının azalmasına yol açabilir. Bununla birlikte, bedelsiz sermaye artırımı sonucunda mevcut hissedarların ellerinde daha fazla hisse senedi olması, daha yüksek bir kâr potansiyeli sunabilir.

Sonuç olarak, bedelsiz sermaye artırımı, şirketin sermayesini güçlendirirken mevcut hissedarların elindeki payları da artırır. Ancak, hisse senetlerinin fiyatı üzerindeki etkisi piyasa koşullarına ve şirketin bedelsiz sermaye artırımına ilişkin beklentilere bağlı olarak değişebilir.