Sibel İdir’in Ünlü İş Adamı Hakkındaki İddiaları Asılsız Çıktı!

Sibel İdir’in Ünlü İş Adamı Hakkındaki İddiaları Asılsız Çıktı!

Borsa çevreleri son günlerde birçok şirkete danışmanlık yapan ünlü iş adamına kurulan kumpası konuşuyor. Adı geçen işadamının, danışmanlık yaptığı şirketlerin birinde eskiden çalışan ve yaptığı uygunsuz davranışlardan dolayı işten atıldıktan sonra borç batağına saplanan Sibel İdir’in akla ziyan iftiralarında gerçekler ortaya çıkmaya başladı.

SİGORTAGUNDEM.COM’un özel haberine göre iş adamının danışmanlık yaptığı şirketlerin birinde çalışan Sibel İdir, işten atıldıktan sonra iş adamının resimlerini borsa manipülasyon çetesine satmış ve bu çete tarafından iş adamının tehdit edilmesine neden olmuştu.

Bu tehditten sonra iş adımının savcılığa şikâyeti sonrası mahkeme tarafından tutuklanan ve 20 gün Bakırköy kadınlar cezaevinde kalan Sibel İdir, daha sonra mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere yurt dışına çıkış yasağı tedbiri konularak serbest kaldı.

Ceza evinden çıktıktan sonra bu kez de aynı iş adamına çetenin yönlendirmesiyle iftiralarını sürdürmüş ‘kendisine zorla senet imzalatıldığı, cinsel saldırıda bulunulduğu ve kendisine şiddet uygulandığı gerekçesiyle iftira atmıştı. Ama gerçeğin öyle olmadığı ortaya çıktı. Hafta sonu Cumhuriyet Savcılığına verilen belgeler, ses kayıtları dökümü tüm gerçeği ortaya çıkardı.

Olayda adı geçen ve borsa çetesinin iftiralarına ve şantajına maruz kalan iş adamı olayla ilgili gerçekleri belgeleriyle birlikte cumhuriyet savcılarına teslim etti.

İşten ayrıldıktan sonra ekonomik olarak borç batağına düşen Sibel İdir’in kendisinden borç para almak için iş adamının danışmanlık yaptığı ofisine geldiğini ve kendisine borç para verdiğini söyleyen iş adamı N.Ö., ‘Siber İdir ekonomik olarak bitikti. Evine ve eski çalıştığı işyerine icra dairelerinden evraklar geliyordu. Benden yardım istedi. Yardımcı olmak için danışmanlık yaptığım şirketin ofisine çağırdım. Konuştuk. Borçlarını kapatması için borç para istedi. Ben de borç vermeyi kabul ettim. Borcunu bir yıl sonra ödeyeceğini söyleyerek senet yapmamı istedi. Benim senet almak gibi bir niyetim yoktu kendisi teklif etti. Bunların hepsi ses kayıtlarında mevcut. İçine düştüğü bu kötü durumu kullanarak borsada işlem yapan bazı çetelerin kendisini arayabileceğini, benimle ilgili bilgi isteyeceklerini bunlardan uzak durması gerektiğini söyledim. Borcunu bir yıl sonra ödeyeceğini söylemişti. Tamam dedim.

İki ay sonra borcunu ödedi. Günlüğü 25-30 bin lira olan Bodrum’un lüks mekanında tatil yapmaya başladı. Kendisiyle senet yapılırken ofiste bulunan bir arkadaş da görüşme süresince 5’er 10’ar dakika arayla 4 kez odaya girdi parayı saydı Sibel İdir’e teslim etti. Sibel İdir’de parayı getiren kişiye ‘’parayı eksik say’’ ve senin maaşından keserler’’ diye espriler yaptı. Senedi de Sibel İdir kendisi yazdı. Parayı aldıktan sonra senedi imzalayıp odadan çıktı. İki gün sonra 25 bin lirayla bazı borçlarını kapattığına dair bana mesaj attı. Kime ne kadar ödeme yaptığını tek tek mesajla iletti. Aldığı parayla borçlarını kapattığına dair beni ikna edip tekrar borç para isteyecekti. Bu konuşmaların hepsinin ses ve mesaj kayıtları mevcut savcılığa teslim ettim’ diye konuştu.

Ses kayıtlarını savcıya verdi!

Kendisine yardım etmek ve borçlarını kapatmak için ofisine çağıran N.Ö, odadaki tüm görüşmelerin kayıtlarını savcılığa verip, Siber İdir hakkında İftira ve şantajdan suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: sigortagündem, patronlardünyası