Şirketlerdeki son gelişmeler !!

Şirketlerdeki son gelişmeler !!

Şirketlerdeki güncel gelişmeleri sizler için derledik !

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR): Europower, Arge ve Test ekibinin 40.5 kV Mesnet Tipi Akım Trafosu / Gerilim Trafosu Tasarım ve Prototip Projesi’ni tamamlayarak ürünle ilgili üretim deneme testlerini başarıyla tamamladığını açıkladı. Şirket, seri üretime geçmeyi planlıyor ve ilk etapta aylık üretim hedefi 1.500 adet olacak şekilde kademeli artışla aylık üretim adetini 3.000’e çıkarmayı planlıyor. Ayrıca, bu projenin yıllık bazda şirketin hasılatına etkisinin 20 milyon dolar civarında olması öngörülüyor.

Demisaş Döküm Emaye Mamülleri Sanayi A.Ş. (DMSAS): Demisaş Döküm, bazı eski çalışanları hakkında şirkette çalıştıkları süre içerisinde iş akdine ve görev tanımına aykırı hareket ederek şirketi zarara uğrattığı gerekçesiyle tazminat davası açtı.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR): Kontrolmatik, yabancı bir müşterisiyle yurt dışında 3 adet 132/33kV GIS Substation yapımı için toplamda 44.700.000 dolar tutarında EPC (Mühendislik, Satın Alma ve İnşaat) sözleşmesi imzaladı.

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE): Elite Naturel, Plantasyon (bahçe tesisi) yatırımı için arazi temin çalışmaları sonucunda Adana’nın Yumurtalık İlçesinde 35 yıl kullanım süresi bulunan toplam 609.451,68 m2 arazinin üst hakkının 49 yıllığına kiralandığını ve arazinin kullanım hakkının şirkete devredildiğini açıkladı. Şirket, bu arazi üzerinde plantasyon için gerekli çalışmalara hemen başlamayı planlıyor.

Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş. (PARSN): Parsan Makina, Mühendislik ve AR-GE departmanlarının Titanyum ve Nikel Süper Alaşım malzemeden türbin diskleri için dövme prosesi geliştirme çalışmalarını tamamladığını duyurdu. Şirket, Türkiye’de ilk defa üretilen sınırlı sayıdaki Süper Nikel Alaşım ve Titanyum parçaları, Havacılık Sanayii için üretilen turboşaft motorlarda kullanılabileceğini belirterek yurt içi ve yurt dışı pazarlama ve satış faaliyetlerine devam edecek.