Türkiye’nin ilk VR korku oyunu çıktı! Ruins of Istanbul

Türkiye’nin ilk VR korku oyunu çıktı! Ruins of Istanbul

Türkiye’nin ilk VR korku oyunu çıktı! Milli duygulardan istifade etmek yerine kendi formülüne güvenen ve bu topraklarda yaşayan oyun geliştiricilerinin emekleriyle ortaya çıkan Ruins of Istanbul, Türkiye’den çıkabilecek oyunlara ilham veriyor.

Türkiye’nin ilk VR korku oyunu çıktı!

Metaverse Bilgi Teknolojileri A.Ş. Ceo’su Tekin Han oyuna dair açıklamalarda bulundu. Tekin Han yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

İstanbul’un ve Türkiye’nin yurtdışındaki Z kuşağına tanıtımına katkı sağlayacak bu oyun, aynı zamanda VR konusunda da genç yazılımcılarımızın neler yapabileceğini göstermiş oldu. Biz Metaverse alanında photo realistic ortamlar yaratmaya odaklandık, bu alandaki tecrübemizi oyun sektörüne aktarmak istedik.

Geçtiğimiz günlerde Steam’de erken erişime açılan oyunun konusu ise şöyle;

Ruins of Istanbul, lineer senaryoya sahip VR Aksiyon Korku Shooter oyunudur. Ana ilham kaynakları Arizone Sunshine, Smell of Death ve Walking Dead’dir.

Ruins of Istanbul size İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’nı deneyimleme fırsatı veriyor. Farklı türde silahlar sayesinde bir grup zombinin içindeyken hızlı tempoyla istediğiniz şekilde aksiyonu yönetmenize olanak sağlar.

Tırmanma, çelik halat üzerinde levye ile kayarken ateş etme gibi hızlı aksiyonlarla oyundaki atmosferi domine etme şansı verir.

Oyunun erken erişim durumu nedeniyle hikaye minimaldir, ancak tam sürümde anlatılmamış gizemleri açıklayacaktır.

Oyun, karanlık temalı Aksiyon Shooter oyunlarını seven her tür oyuncu için uygundur.

Oyuna bu linkten erişebilirsiniz, -> https://store.steampowered.com/app/2189620/Ruins_of_Istanbul/

Metaverse Bilgi Teknolojileri A.Ş. ilklere imza atmaya devam ederken oyun hakkında merak edilen sorular;

Neden Erken Erişim?

“Erken erişim ile amacımız oyun hakkında geri bildirim almak, geliştirilebilir noktaları belirlemek ve uygulamaktır. Bu, oyunun nasıl ilerleyeceğini şekillendirecek. Oyunu erken erişimli veya erişimsiz tamamlayıp teslim edeceğiz. Bunun için yeterli tecrübeye ve kaynağa sahibiz. Erken erişim ile amacımız, oyunumuzun son halini mükemmel ve eksiksiz hale getirmek, böylece oyuncuların beklentilerine bağlı olarak mümkün olan en iyi ürünü sunabilmektir.”

Bu oyun ne kadar süre için Erken Erişim’de olacak?

“Tam sürüm çıkana kadar oyun erken erişimde kalacak. Oyunun 3 ay boyunca Erken erişimde kalmasını planlıyoruz.”

Erken Erişim versiyonunun tam versiyonundan ne kadar farklı olması planlanıyor?

“Oyun, 30 dakikalık oynanışa sahip bir orman seviyesinden oluşmaktadır. Şu anda oyuncunun kullanabileceği 2 tür ateşli silah var. Düşmanlar, oyunda bize saldıran zombiler ve hayatta kalan bir psikopattır. Oyun İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanacaktır. Bu sürüm yalnızca VR cihazları olan PC kullanıcıları için mevcuttur.
Tam sürümde, kampanyanın kalan seviyelerini inşa etmeyi ve müşterilerin oyundan daha fazla keyif alabilmeleri için atış mekaniklerini cilalamayı planlıyoruz. Bu arada biz de VR donanım sınırlamalarının farkında olduğumuz için bitmiş sürümde oyunu daha iyi görsellerle daha optimize hale getirmeyi hedefliyoruz.”

Erken Erişim sürümünün şu anki durumu nedir?

“Erken erişim sürümü, kampanyanın introsunu oynamaya, grafikleri deneyimlemeye ve oyun mekaniğini test etmeye hazır.”

Erken Erişim sırasında ve sonrasında oyunun fiyatı değişecek mi?

“Evet, farklı fiyatlandırma olacak. Daha iyi mekaniklerle çok daha uzun bir oyun oynamayı hedefliyoruz.
Tam sürümün daha yüksek bir fiyata sunulmasının nedeni budur.”

Topluluğu, geliştirme sürecine nasıl dahil etmeyi düşünüyorsunuz?

“Geliştirme sırasında topluluktan sosyal medya hesapları aracılığıyla bilgi ve geri bildirimler istenecektir. Steam Topluluğu makalelerinde aktif olmayı planlıyoruz, böylece oyunculara herhangi bir sorun veya soru hakkında yardımcı olabiliriz.”