Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor!

Yatırımcısını Perişan Eden Halka Arz Hissesi Yeni Şirket Kuruyor!

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş. (MARBL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Turer Madencilik San. ve Tic. Ltd. Şirketi kuruluşu hakkında açıklama yaptı.

MARBL, borsanın yeni halka arz edilen hisselerinden biri olup, 10,97 TL fiyattan halka arz edildi ve 8 Kasım 2023’te borsada işlem görmeye başladı. Hisse, 3 ay içinde 28,07 TL zirve fiyata kadar yükseldi, ancak bu zirve fiyattan sonra düşüşe geçti. O günden beri 4 aydır düşüş trendinde olan hisse, şu günlerde 13-14 TL fiyat aralığında işlem görüyor.

Geçen süre ve enflasyon kaybı göz önüne alındığında, yatırımcısına kazanç sağlayamayan bu halka arz hissesi, bugün KAP bülteninde yeni bir şirket kurduğunu borsa yatırımcılarına duyurdu.

Tureks Turunç Madencilik, 11 Haziran 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında, mermer ocakçılığı alanında faaliyet göstermek üzere Turer Madencilik Sanayi Ticaret Limited Şirketi adlı yeni bir firma kurma kararı aldığını duyurdu.

Madencilik sektöründeki faaliyetlerini genişletme ve çeşitlendirme stratejisi doğrultusunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendirilen bu yatırım kararıyla, Tureks Turunç Madencilik, 100.000 TL sermayeli bu yeni şirkete %60 oranında iştirak edecek.

Tureks Turunç Madencilik, yatırımcılarını ve kamuoyunu bilgilendirmeyi sürdürerek, yeni şirketin kuruluşunun ve faaliyetlerinin ayrıntılarını ilerleyen günlerde paylaşacağını belirtti. Bu hamle, şirketin madencilik sektöründe güçlü bir konum elde etme hedefinin bir parçası olarak öne çıkıyor.

12.06.2024 Tarihinde Şirketten Gelen KAP Açıklaması;

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 11.06.2024 tarihli toplantısında mermer ocakçılığı alanında faaliyet göstermek üzere 100.000,00 TL sermayeli  TURER MADENCİLİK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ firmasının kurulmasına ve % 60 oranında iştirak edilmesine karar verilmiştir.

Kaynak: Paraajansı