Borsa İstanbul’un en önemli gelişmeleri !!!

BİST şirketlerinin güncel gelişmelerini sizler için derledik !!

Polisan Holding 

Polisan Holding’in alt şirketi Polisan Kansai Boya, yeni bir çözücü bazlı üretim tesisi tamamladı ve test üretimine başladı.

Hürriyet Gazetecilik 

Hürriyet Gazetecilik, İstanbul‘un Esenyurt ilçesinde bir gayrimenkulü Baykar Makina Sanayi ve Ticaret’e TL 816,551,400 karşılığında sattı.

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Europen, Romanya’da bir pencere ve kapı fabrikası ile satın alma görüşmelerinin satın alma fiyatı konusunda anlaşmaya varılamadan sona erdiğini duyurdu.

Orge Enerji Elektrik

Orge Enerji Elektrik, Bakırköy-Kirazlı Metro Projesi’nde birkaç metro istasyonu, tünel ve diğer yapıların inşaatı için ihaleyi kazandı ve Aga Enerji Nak. Mad. Inş. San. ve Tic. A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başladı.

Göknur Gıda Maddeleri Enerji Imalat Ithalat Ihracat Ticaret ve Sanayi

Niğde’deki “Konsantre Meyve ve Sebze Suyu Entegre Üretim Tesisi Projesi” için çevresel etki değerlendirme sürecinin başladığını duyurdu.

Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın payları, Volatilite Temelli Önlemler Sistemi’nin bir parçası olarak 5 Mayıs’tan 2 Haziran’a kadar açığa satış yapılamayacak veya teminat olarak kullanılamayacak.

SASA Polyester Sanayi

SASA Polyester Sanayi, yılın ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB)

Avusturya’nın OeEB’si ile özel sektörde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği yatırımlarını finanse etmek için yeni bir kredi anlaşması imzaladı. Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret, hisselerini Nasdaq borsasında listeleyecek bir ABD merkezli komisyoncu ile anlaşma imzaladı.