Bitcoin Analizleri Yükseldi | Kripto Para Yorumları Değişti!

Bitcoin Analizleri Yükseldi | Kripto Para Yorumları Değişti!

Bitcoin Analiz verilerine göre yükseliş başladı ve dolayısıyla Kripto Para Yorumları üzerinde hareketli dakikalar yaşanıyor. Bitcoin Son Dakika Canlı analiz verilerine göre Altcoin Haberleri pek çok kişi üzeceğe benziyor. Peki piyasanın lokomotifi olan BTC yükselişini sürdürmeye devam edebilecek mi? Piyasa üzerinde hakimiyetinin giderek arttığı görülen BTC, diğer kripto paralar üzerinde domino etkisi yaratarak bir çöküş başlatabilir!

Bitcoin Analiz, Bitcoin Son Dakika Canlı, Kripto Para Yorumları, Altcoin Haberleri
Bitcoin Analizleri

Amerika Merkez Bankası (FED) daha önceki aldığı faiz kararıyla birlikte coinlerde tüm dengeleri bozmuştu ve FED’in yeni kararları öncesi de hareketli dakikalar yaşanmaya devam ediyor. Üstelik son günlerde BTC’nin yükselişi, pek çok kişiyi de heyecanlandırmaya başlamıştı ve eski hareketli günlere geri dönüleceği umudunu vermişti. BTC’nin dominance tablosu dikkatli incelendiğinde FED’in kararlarından sonra değer kaybettiği görülebilir ve FED ile birlikte doğru orantılı olarak iniş veya çıkış yaptığı anlaşılabilir.

Son günlerde BTC’den beklenilmeyen bir çıkış gerçekleşti ve FED’in yeni faiz açıklamasından önce bu lokomotif coin piyasa hakimiyetinde büyük bir atağa çıktı. Dolayısıyla bu atağından sonra diğer coinlerde tam bir düşüş olabilir mi?

BTC Yorum Yapmak için Erken Olabilir

Bitcoin Son Dakika Yorumları, herkesi heyecanlandırmaya yetti ancak temkinli olmakta fayda var. Çünkü bu yükseliş kısa vadeli olabilir ve özellikle diğer coinlerin tamamının değerini düşürebilir. Bu nedenle analizlerin doğru okunması ve dünya konjonktürünün de dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bilindiği üzere, bu coinlerin tamamı aslında uluslararası ilişkilere ve ülkelerin kararlarına göre anlık değişkenlik gösterebilmektedir.

Bitcoin Son Dakika Yorumları
Bitcoin Son Dakika Yorumları

Peki bu yükseliş Altcoin Analiz yapılabilmesi için yeterli midir veya bu coinler ne ölçüde etkilenecektir? Şu anki güncel verilere göre BTC’nin dominance tablosunun ters korelasyon yapması, diğer coinlerde değer artışının olabileceğini göstermektedir. Bu öngörünün gerçekleşmesinin ilerleyen süreçlerde olması beklenirken yakın vadede altcoinlerin tamamında bir düşüş olması beklenmektedir.

Altcoin Tahminleri Çoğu Kişiyi Üzebilir

BTC’de bugün itibariyle yüzde 2’lik bir değer kaybı olsa da bu coinin bir tanesi güncel olarak 392 TRY üzerinden işlem görmektedir ancak diğer coinlerin tamamında yaklaşık olarak yüzde 8’lik değer kaybı yaşanmaktadır. Altcoin Tahmin değerlendirmeleri yapıldığında lokomotif BTC’nin yükselişine bağlı olduğu anlaşılmaktadır ve dolayısıyla bu duruma göre pozisyon alınması gereklidir. Genelden ziyade ilk yüz coinin piyasa değerlerine bakıldığında yüzde 10 ila yüzde 20 arasında bir değer kaybı olduğu görülmektedir. Dolayısıyla bu coinler üzerinde fırsat bekleyen çoğu kişinin daha fazla değer kaybı yaşaması da muhtemeldir.

Diğer taraftan altcoinlerin tekrardan yükselişe geçebilmesi için ikinci ana coin olarak adlandırılan Ethereum’un (ETH) boğa sezonu fitilini ateşlemesi ve altcoinlerin tamamını canlandırması gereklidir. Bu durumun gerçekleşmesi ile birlikte ETH, Metaverse dünyasındaki ürünler üzerinde mega boğa sezonunu açması ve dolayısıyla tüm coinlerde genel bir toparlanmaya olanak tanıması beklenmektedir. Ancak Bitcoin Grafik değerlenmesi yapıldığında yükselişin hızlanmasıyla bu coinlerin tamamında değer kaybı olacağı da en kıymetli tahminler arasındadır. Dolayısıyla yatırımcıların bu konuda temkinli ve oldukça dikkatli olması çok önemlidir.

Sonuç ve Risk Değerlendirmesi:

BTC’nin bu denli yükselişe geçmesi, güncel tahminlere göre diğer coinlerin tamamında bir düşüş olmasına yorulmaktadır. Ancak finansal araçlar ve bu sanal paralar üzerinde işlem yapmak her zaman yüksek risk içermektedir. Dolayısıyla bu risk ile yatırım kaynağınızın tamamını ve/veya bir kısmını kaybedebilirsiniz. Bu para birimleri oldukça hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenebilirler ve dolayısıyla güncel verileri bir anda değişebilir. Yazımızı okuduktan sonra değerlendirmenizi yapmadan olası riskleri tekrardan düşünmeli ve buna göre karar almanız şiddetle tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra bu yazıda geçen cümleler tamamen kişisel görüşe dayanmakla birlikte bir uzman tarafından değerlendirilmiştir ve dolayısıyla kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.