%100 Büyüyen 7 Şirket !!!

%100 Büyüyen 7 Şirket !!!

Borsa 30’da Çeyrek ve Yıllık Bazda %100 Büyüyen 7 Şirket

  • KCHOL ve SAHOL hisseleri esas faaliyet karı ve net kar büyüme oranlarına bakıldığında yüksek büyüme göstermiştir. Ayrıca net satış büyüme oranları da son çeyrekte önemli ölçüde artmıştır. Ancak KCHOL hissesinin yılbaşı değişim oranı düşükken, SAHOL hissesinin yılbaşı değişim oranı daha yüksektir. Her iki hissenin fiyat kazanç oranları da düşüktür.
  • FROTO ve TOASO hisseleri otomotiv sektöründe faaliyet göstermektedir. Her iki hisse de yüksek esas faaliyet karı ve net kar büyüme oranları göstermiştir. Son çeyrekte net kar büyüme oranları oldukça yüksek olmasına rağmen, FROTO hissesinin yılbaşı değişim oranı düşükken, TOASO hissesinin yılbaşı değişim oranı daha yüksektir. Her iki hissenin fiyat kazanç oranları yüksektir.
  • EKGYO hissesi gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermektedir. Yüksek esas faaliyet karı ve net kar büyüme oranlarına sahiptir. Son çeyrekte net kar büyüme oranı oldukça yüksekken, yılbaşı değişim oranı düşüktür. Fiyat kazanç oranı orta seviyede, PD/DD oranı düşüktür.
  • THYAO hissesi ulaştırma sektöründe faaliyet göstermektedir. Esas faaliyet karı ve net kar büyüme oranları son yıllarda yüksek seviyelerde seyretmektedir. Son çeyrekte net kar büyüme oranı oldukça yüksekken, yılbaşı değişim oranı düşüktür. Fiyat kazanç oranı orta seviyede, PD/DD oranı düşüktür.
  • TUPRS hissesi petrol sektöründe faaliyet göstermektedir. Esas faaliyet karı ve net kar büyüme oranları son yıllarda oldukça yüksek seviyelerde seyretmektedir. Son çeyrekte net kar büyüme oranı ve net satış büyüme oranı oldukça yüksektir. Yılbaşı değişim oranı orta seviyededir. Fiyat kazanç oranı orta seviyede, PD/DD oranı yüksektir.