%200 BEDELSİZİNE YASAK !!!

%200 BEDELSİZİNE YASAK !!!

Yatırımcıları üzen haber geldi !! Borsa İstanbul yasaklara son hız devam ediyor ! İşte o bedelsiz ….

Borsa İstanbul, son zamanlarda getirdiği yasaklarla dikkat çekiyor. Ancak bu seferki yasaklama hisse senedinin yararına olabilir çünkü hisse inanılmaz bir şekilde düşüş yaşamaktadır.

IHAAS hissesi, %200 oranında bedelsiz sermaye artırımı açıkladı. Hisse senedi, istikrarlı bir yükseliş trendine girmişken son 4 günde beklenmedik bir şekilde düşüş yaşadı. Hisse senedi değeri, son 4 günde yaklaşık %40 değer kaybederek 14 Haziran’da 174.30 TL’ye ulaşan seviyeden dün 112.60 TL’ye kadar geriledi.

Bu satışlar, yatırımcıları da şaşırtırken Borsa İstanbul da durumu görmezden gelemeyerek dün hisse senedine tedbir uyguladı. Hisse senedi üzerinde 1 ay süreyle açığa satış ve kredili işlem yapma yasağı getirildi.

Şirketten herhangi bir açıklama yapılmazken, yatırımcılar şirketten beklenen bir açıklamayı beklemektedir. Borsa İstanbul tarafından benzer tedbirlerin uygulandığı diğer hisseler ise EDİP ve YAPRK olarak belirtildi. Bu hisselerde de kredili işlem ve açığa satış işlemleri 1 ay süreyle yasaklandı.