4 milyar dolarlık opsiyon sonlanıyor !

4 milyar dolarlık opsiyon sonlanıyor !

Haftanın son iş gününde lider kripto birimi 29.000 $’ da satış baskısıyla karşılaştı !

Önde gelen kripto para birimi, haftanın son resmi iş gününde kritik 28.000 dolar seviyesini korumaya çalışıyor. Dün, kripto para birimi 29.000 doları aşmayı denedi ancak satış baskısı ile karşılaştı.

BTC için çeyreğin ve ayın son işlem günlerinden biri, opsiyon sözleşmelerinin vadesinin dolması olacak. AmberData’ya göre, bugün yaklaşık 4 milyar dolar değerinde opsiyon sözleşmesi sona erecek.

Veriler, bu sözleşmelerin 2,24 milyar dolar değerinde 81.052 adet alım opsiyonu ve 1,73 milyar dolar değerinde 60.261 adet satım opsiyonu içerdiğini ortaya koyuyor.

Bilindiği üzere opsiyon sözleşmeleri, yatırımcılara ileri tarihli olarak alım ve satım yapma imkanı sağlar. Bugün sona erecek Bitcoin (BTC) opsiyon miktarının, Aralık ayında sona eren 135.000 sözleşmeyi aştığına dikkat çekmek gerekiyor.

Kripto para birimi işlem analiz platformu QCP Capital, bu sözleşmelerin vadesinin dolmasıyla birlikte BTC fiyatının bir miktar düşebileceğini belirtti. Ancak analiz ayrıca gelecek hafta alıcıların kontrolünü yeniden ele geçirebileceğine de vurgu yaptı:

“Çeyrek sonu opsiyonlarının, son yıllarda diğer Mart çeyrek sonlarındaki gibi büyük patlamalara neden olması pek mümkün değil. Alıcıların gelecek hafta devreye girmeden önce bugün satıcıların kontrolünde olacağını bekliyoruz.”