Arbitrum Coinden açıklama !

Arbitrum Coinden açıklama !

Arbitrum ekibinden açıklama geldi : ” Daha fazla token satmayacağız ! ”

Arbitrum (ARB), airdrop dağıtımının ardından kripto para dünyasının odağındaki yerini koruyor.

Proje ekibi, hafta başında token transferlerine dair çıkan eleştirilere yönelik yeni bir açıklama yaptı. Buna göre ekip bundan sonra hangi amaçla olursa olsun topluluğa danışmadan token transferi gerçekleştirilmeyecek.

Ethereum için ölçekleme çözümleri sunan Arbitrum, 2,2 milyar dolar değerinde TVL’ye sahip. Bu alanda Ethereum, BNB Chain ve Tron’un ardından dördüncü sırada yer alan blokzincir projesi, son günlerde sert tartışmaların merkezi haline geldi.

Blokzincir teknolojisinin topluluk algısı ve şeffaflığı konusunda ortaya çıkan tartışmalar, Arbitrum geliştirici ekibine geri adım attırdı.

Ekip kısa süre önce proje gelişiminin devamı ve yeni projeler için bazı token satışları gerçekleştirdi. Ardından ortaya atılan AIP-1 önerisi topluluğun tepkisini çekmişti.

Arbitrum ekibi bugün yaptığı açıklamada bundan sonra şeffaflık konusuna daha fazla önem vereceğini ve yeni bir token satışı gerçekleşmeyeceğini duyurdu.

Arbitrum topluluğunun (DAO) AIP-1’e karşı fikir birliğine varmasıyla, artık topluluk geri bildirimlerini dahil etmenin ve temel endişe alanlarını ele alan yeni AIP’ler ve belgelerle ilerlemenin zamanı geldi.

Gelişmelerin ardından ARB token fiyatında piyasadan ayrışan sert hareketler görülmedi.