Binance Avusturalya’nın türev lisansı iptal edildi !

Binance Avusturalya’nın türev lisansı iptal edildi !

Perşembe günkü basın açıklamasına göre Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), Binance Avusturalya’nın türev lisansını iptal etti.

Avustralya’nın finansal düzenleyici kurumu olan ASIC, dünyanın en büyük kripto borsası Binance‘in Avustralya kolu hakkında inceleme yürüttüğünü açıkladı. Bu incelemenin sonucunda, Binance Avustralya müşterilerinin tüm açık türev pozisyonlarını 21 Nisan’a kadar kapatmaları gerektiği belirtildi. ASIC Başkanı Joe Longo, Avustralya Finansal Şikayetler Mercisi aracılığıyla dış anlaşmazlık çözümüne erişim dahil olmak üzere kripto türevleri ticareti yapan perakende müşterilere önemli haklar ve tüketici korumaları sağlandığını vurguladı.

Longo, ASIC’in Avustralya’da kriptoya yönelik düzenleyici bir çerçeveyi desteklediğini ve son sözün hükümette olduğunu tekrarladığını söyledi. Binance’in ABD’deki türev ürünleri ticareti iddiaları nedeniyle CFTC tarafından dava edildiği geçtiğimiz haftalarda, Binance Avustralya da türev ürünlerini piyasadan çektiğini açıklamıştı. Binance Avustralya’nın eski CEO’su Leigh Travers, borsanın bir milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu açıklamıştı.