Bitcoin 30.000$ !

Bitcoin 30.000$ !

Bitcoin kaybettiği seviyeyi kısa bir aradan sonra tekrar geri aldı !

Dün, kripto para piyasalarında satış baskısının hakim olduğu gözlendi. Kripto para birimleri, gün boyunca düşüş eğilimindeydi ve bu düşüş ivmesi yeni günün ilk saatlerine kadar devam etti. Bitcoin’in fiyatı, dünkü düşüş ivmesi sonucunda 29.000 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak Asya işlem saatlerinde bu dip seviyeler hızlı bir şekilde değerlendirildi ve Bitcoin, ilk olarak hızlı bir şekilde 29.800 dolar direncinin üzerinde işlem görmeye başladı. ABD işlem saatleri yaklaştıkça, Bitcoin yeniden 30.000 dolar seviyesine yükseldi ve dünden bu yana %3 değer artışı kaydetti. Şu anda, Bitcoin’in fiyatı 30.400 dolar civarında işlem görüyor.

İyi bir görünüm sergileyen ilk 100 kripto para biriminin 92’si, dünkü fiyatlara göre pozitif hareketini sürdürüyor. Altcoin piyasasında ise Internet Computer (ICP), Arbitrum (ARB) ve Oasis Network (ROSE), bugün çift haneli oranlarda yükseliş kaydeden kripto para birimleri oldu.

Piyasa değeri yüksek altcoin’ler arasında Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Avalanche (AVAX) ve Chainlink (LINK) gibi kripto para birimleri yükselişleriyle dikkat çekti.

Çin’den gelen veriler, kripto para birimlerindeki yükselişi tetikledi. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para, dünkü işlemlerde kısmi düşüş yaşadıktan sonra haftalık dip seviyelerini test etti. Ancak Asya işlem saatlerinde toparlanan kripto para birimleri, Çin’in açıkladığı büyüme rakamlarıyla ilişkilendirilebilir. Çin’in ilk çeyrekte %4,5 büyüme kaydederek son bir yılda en yüksek büyüme oranını gerçekleştirmesi ve sıfır Covid politikasından vazgeçmesi, ekonomideki canlanmanın verilere yansıdığını gösteriyor.

Bitcoin için olumlu bir hava hakim olurken bazı analistler, kripto para biriminde orta ve uzun vadede pozitif görüşlerini korurken yükselişin daha sağlıklı devam etmesi için 25.000 dolar seviyesine doğru bir geri çekilme olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Ancak tüm uyarılara rağmen, Bitcoin 29.000 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra bile talebin canlı kalmaya devam etmesiyle dünkü kayıplar hızlı bir şekilde telafi edildi ve pozitif görünüm korundu.