Bitcoin haftaya nasıl devam ediyor !

Bitcoin haftaya nasıl devam ediyor !

Haftaya iyi başlayamayan Bitcoin toplanma emareleri gösteriyor !

Dün satıcıların baskısıyla karşı karşıya kalan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), düşüş yaşadı. Ancak, bugün yeniden yukarı yönlü hareketler sergilemeye başlayarak, boğaların piyasada tekrar hakimiyet kurduğu görülüyor.

BTC ve altcoin’lerdeki düşüş, kripto yatırımcılarını endişelendirdi, ancak yeni bir günle birlikte dijital varlıklar güçlü bir başlangıç yaptı. Bitcoin son dakikalarda 29.775 dolar seviyesini aştı ve bu durum, boğaların piyasayı tekrar ele geçirmesine yardımcı oldu.

BTC’nin önümüzdeki saatlerde 29.800 dolar seviyesinin üzerinde kalması, 30 bin dolar psikolojik seviyesinin de aşılmasına olanak tanıyabilir. Şu anda piyasada güçlü bir boğa trendi yaşanmasa da, dijital varlıkların yükseliş göstermesi yatırımcıları heyecanlandırıyor.

ABD dolar endeksinin (DXY) yeniden düşüşe geçmesi, dolara endeksli yatırım araçlarının yükselmesine olanak sağlıyor. BTC’nin ilerleyen saatlerde 30.500 dolarlık direnci aşması, 32 bin dolara kadar yükseliş getirebilir.

Düşüş senaryosu konuşmak için şu anda uygun bir zaman olmasa da, BTC’nin 29.300 dolar desteğini kaybetmesi durumunda sert düşüşler yaşanabileceği unutulmamalıdır.

Kripto yatırımcıları, risklerini minimalize etmek için dikkatli olmalılar.