Borsa İstanbul’da olan son gelişmeler !!!

Borsa İstanbul’da olan son gelişmeler !!!

Borsa İstanbul’da yaşanan son gelişmeleri sizler için derledik !!!

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret AS (EUPWR)

Europower Enerji, hava hücreleri ve trafo merkezlerinin satın alınması için bir sözleşme davetiyesi almıştır. Vergiler hariç 1.980.000 TL değerindeki sözleşme, 9 Mayıs 2023 tarihinde imzalanacaktır.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG)

Smart Güneş Enerji, Baltalimanı Enerji Yatırımları ile panel satışı ve toplamı KDV hariç 49.309.977,43 dolar değerinde bir güneş enerjisi santrali inşa sözleşmesi imzalamıştır.

Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUKAS)

Tukaş Gıda, 2022 karından 981.540.000 TL’yi şirketin sermaye hesabına aktararak sermaye artırım sürecini tamamlamıştır. Şirket, sermaye artırımı sürecindeki bir sonraki adım için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurmuştur.

Cw Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE)

Cw Enerji, İstanbul Borsası’nda işlem görmeye başlamış olup, dönem için finansal tablolarını ve faaliyet raporlarını hazırlamaktadır. Şirket, 2023 ilk çeyreği için finansal tablolarını ve raporlarını yayınlamak için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 20 günlük bir uzatma talep etmiştir.

Aztek Teknoloji Ürünleri Ticaret A.Ş. (AZTEK)

Aztek Teknoloji, İstanbul’da yeni bir mağaza açmış ve 2023’ün ikinci çeyreğinde İzmir’de bir tane daha açmayı planlamaktadır.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM)

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Mart ayında toplam değeri 90,5 milyar TL olan 1.427 yeni yatırım teşvik belgesi vermiştir, bunlardan biri de Türk Telekom içindir. Teşviklerin, 32.406 kişiye istihdam fırsatı yaratması ve 1,6 milyar dolarlık ithalat yapması beklenmektedir.