Bu 3 coin’de anormal hareket !

Bu 3 coin’de anormal hareket !

Son günlerde piyasaların yatay gitmesine rağmen bu 3 coinde oluşan yoğun hacim dikkat çekiyor !

Son günlerde kripto para piyasaları genel olarak yatay seyrini sürdürüyor. Ancak büyük yatırımcıların bazı altcoin’ler üzerinde işlem aktivitelerinde artışlar görülüyor. Örneğin son 24 saatte Coinbase’e taşınan yüksek miktarda SHIB tokeni işlemleri, Cardano piyasasında aktivite artışı ve son günlerin popüler altcoin’i Arbitrum’un (ARB) işlem hacmindeki sert yükseliş dikkat çekiyor.

Blockchain verilerine göre ABD borsası Coinbase’in cüzdanlarından birine 3 anonim cüzdandan toplamda 65,44 milyon dolarlık SHIB gönderildiği raporlandı. SHIB transferlerinin nedenine ilişkin net bir görüş bulunmazken, büyük bir borsaya yapılan kripto para aktarımı genel olarak varlık için bir satış baskısı olarak kabul edilir. SHIB, hafta sonu boyunca volatil hareketlere sahne olurken, ilk olarak %7’ye yakın yükselen kripto para dün %8’i bulan gerilemeyle kazanımlarını geri vererek 0,00001078 dolara kadar düştü. Hafta başlangıcında düşüş devam etti ve SHIB, 0,00001048 dolara kadar geriledikten sonra son saatlerde alt bölgeden alımların hızlandığı görüldü.

Cardano (ADA) için 0,4 dolar önemli bir engel olarak kalmaya devam ediyor. IntoTheBlock verilerine göre, portföyünde 1 milyon ila 10 milyon arasında Cardano tutan büyük yatırımcılar, Mart ayında 57 milyon dolar değerinde 150 milyon ADA aldı. Bu durum bazı uzmanlar tarafından, büyük yatırımcıların 0,4 dolar direncini kırmak için mücadele ettiği şeklinde yorumlanıyor. Mevcut aktivite yükselişinin diğer bir nedeni de, Cardano Blockchain ağını en büyük EVM haline getirecek bir projenin hayata geçirilmesiyle de ilişkilendirilebilir. Son gelişmelere göre, diğer blockchain platformlarını EVM sözleşmelerine bağlayan bir ağ olan Milkomeda, geçen hafta yaptığı duyuruda Nisan ayında Cardano kullanıcılarının EVM sözleşmeleri sayesinde Ethereum akıllı sözleşmelerine doğrudan erişim sağlayabileceğini bildirdi. ADA, geçen hafta 0,4 doları test ettikten sonra hafta sonu boyunca %5’e yakın gerileyerek 0,37 dolara kadar düştü.