Doge coin’in sabit hareketleri dikkat çekiyor!

Doge coin’in sabit hareketleri dikkat çekiyor!

Kripto para piyasası canlanırken Doge coin’in yerinde sayıklaması yatırımcılarını mutsuz ediyor !

Dogecoin (DOGE) son zamanlarda Elon Musk’ın Twitter’da DOGE logosunu paylaşması ve DOGE’nin medyadaki reklamlarla ağın ani artışları nedeniyle popüler oldu. Ancak bazı ayılar, DOGE fiyatının 0,07 dolara doğru geri çekileceğini düşünüyorlar. Uzmanlar ise DOGE’nin 0,08 dolar civarında daha yüksek fiyat desteği bulduğunu düşünüyorlar.

DOGE fiyatı, 3 Nisan’daki en yüksek seviyesi olan 0,10 dolardan %16 geri çekildi, ancak Dogecoin günlük aktif kullanıcı sayısında hala ani artışlar kaydediyor. Santiment tarafından derlenen veriler, Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Mayıs 2021’den bu yana ilk kez iki gün üst üste 100.000’den fazla işlem kaydettiğini gösteriyor.

Grafikler, Dogecoin ağının 26 Mart’tan bu yana sürekli olarak günlük 60.000’den fazla kullanıcıyı nasıl çektiğini de ortaya koyuyor. Bu eğilim devam ederse, yakında DOGE sahipleri için daha fazla fiyat artışına neden olabilir. Ancak, olumsuz sosyal algı da DOGE fiyatına etki edebilir.

Santiment verileri, DOGE hakkındaki konulara ilişkin ağırlıklı duyarlılık göstergesinin negatif eğilimde olduğunu gösteriyor. Ağırlıklı duyarlılık, olumlu medya sözlerinin olumsuzlara oranını değerlendirerek bir kripto para birimine yönelik genel duyarlılığı ölçer. Bu nedenle, DOGE fiyatındaki artışın sürmesi veya gerilemesi için pek çok faktörün etkisi olabilir.

Özetle, Dogecoin günlük aktif adreslerindeki ani artışlar ve olumsuz piyasa hissiyatı yakında boğa yatırımcılarını çekebilir. Ancak, kripto para birimlerinde fiyat hareketlerinin tahmini her zaman zor olduğu için kesin bir tahmin yapmak zordur.