En verimli temettü beklentisi! 2023!

En verimli temettü beklentisi! 2023!

En verimli temettü beklentisi! 2023! Borsa İstanbul’da birçok şirket yatırımcılarına kar payı yani temettü dağıtıyor. Bunlardan en yüksek temettü beklentisi olan şirketleri sizler için derledik. Tüm detayları…

Temettü tahminleri, şirketlerin cari F/K değerleri, son 3 yıllık kar dağıtım ortalamaları ve tahmini temettü verimleri dikkate alınarak hesaplanır. Ancak, temettü oranı, şirketlerin kararına bağlı olduğundan, yatırım kararı verirken sadece bu orana bakmak yeterli değildir.

Temettü yatırımı stratejisi, hisse senedi yatırımcıları arasında yaygın bir seçenektir. Ancak, yatırımcıların, temettü ödemesi yapan şirketlerin finansal durumlarını ve gelir tablolarını dikkatle analiz etmeleri önemlidir. Ayrıca, şirketlerin temettü verimlerini ve sürdürülebilirliğini analiz etmek, sektörel trendleri takip etmek ve risk toleranslarını göz önünde bulundurmak da önemlidir.

Tek bir şirkete yatırım yapmak yerine, portföyde birden fazla temettü ödeyen şirketin yer alması, riski azaltmak ve karı maksimize etmek açısından daha uygun olabilir. Ancak, temettü yatırımının da risk içerdiği unutulmamalı ve genel yatırım prensiplerine uyulmalıdır.

HisseTemettü ortalamasıTemettü tahminiTemettü ucuzluk skoru10 yıl temettü yatırınca ek  pay
AKMGY%5.6%22.43.28%124