Fabrikasını kapatıyor !

Fabrikasını kapatıyor !

Bu şirket aldığı kararda fabrikasını kapatacağını açıkladı ! İşte detaylar …

Turkey Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş, İzmir Kemalpaşa fabrikasının kapatılma kararını açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Yönetim Kurulu tarafından görevlendirilen komite, İzmir Kemalpaşa fabrikasına ilişkin norm kadro çalışmasını tamamladı ve teknik ve ticari değerlendirmeleri içeren raporu yönetim kuruluna sundu.

Yapılan değerlendirme sonucunda, İzmir Kemalpaşa fabrikasının şirkete ekonomik olarak fayda sağlamadığı sonucuna varıldı ve bu nedenle fabrikayla ilgili atılması gereken adımlar değerlendirildi. Mondi, müşterilere en yüksek kalitede ürün sunmayı önceliklendirdiğinden Kemalpaşa fabrikasının performansını dikkatle inceledi.

Kemalpaşa fabrikasında, Mondi’nin yüksek kalite standartlarını karşılayamayan ve güncelliğini yitirmiş makine parkurları bulunmaktadır. Müşteri hizmeti ve ürün kalitesini geliştirmeye odaklanan şirket, Tire ve Bursa’da bulunan diğer fabrikalarında müşterilerin beklentilerine uygun yüksek kalitede hizmet verdiğini vurguladı. Bu nedenle, İzmir Kemalpaşa fabrikasının 31 Ekim 2023 tarihinde sürekli olarak faaliyetine son verilmesi planlanmaktadır.

Fabrikada çalışan personelin Tire veya Bursa fabrikalarında görevlendirilememesi durumunda, iş sözleşmeleri İş Kanunu ilgili maddelerine uygun olarak sonlandırılacak ve hak ve alacakları ödenecektir. Ayrıca, bu konuda ilgili resmi makamlara ve ilgili kişilere gerekli bildirimler yapılacaktır.