Hong kong’dan destek !

Hong kong’dan destek !

Hong Kong’un en büyük dijital bankası kripto piyasası için likidite köprüsü olacak!

Hong Kong‘un en büyük dijital bankası ZA Bank, kripto para birimleri ile itibari para arasında bir köprü olma amacını açıkladı. Banka, hızla gelişen kripto sektörü için çeşitli hizmetler sunmayı planlıyor ve kripto para piyasasının likiditesini artırmak için itibari para kanallarını kurmayı hedefliyor. ZA Bank CEO’su Ronald Lu, lisanslı kripto borsaları için kripto-fiat dönüşümlerinde aracılık edeceklerini ve borsalara kripto para yatırdıktan sonra kullanıcıların Hong Kong, Çin ve ABD para birimleri cinsinden para çekim işlemlerini sağlayan bir takas bankası olarak faaliyet göstereceklerini açıkladı.

İlk etapta ZA Bank, HashKey ve OSL gibi özerk bölgede lisanslı iki kripto borsası ile iş birliği yapacak. Bu sayede banka, yerel ve uluslararası şirketlerle daha kolay çalışmayı hedefliyor. Ancak banka, yalnızca lisanslı borsalarla çalışacağını belirterek, kripto paraların geniş kapsamlı olarak yasaklanmasından dolayı Çinli bireysel müşterilere hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Hong Kong, bu yazın başında düzenleyici çerçevesini belirleyerek Asya bölgesinde önemli bir kripto merkezi olma yolunda ilk adımını attı. Bu düzenlemeler, borsalarda listelenecek kripto paraların sıkı şekilde denetlenmesini ve lisanslı borsaların sigorta kapsamı içinde çalışmasını sağlamayı hedefliyor. Hong Kong Menkul Kıymet ve Vadeli İşlemler Komisyonu, ayrıca DeFi projelerinin tamamen düzenlenmesi gerektiği konusunda görüşe sahip.