İflas ettiğini açıkladı !!

İflas ettiğini açıkladı !!

Geçtiğimiz günlerde bu borsa iflasını açıkladı !! İşte o borsa ve detayları…

Bittrex, bir ABD merkezli kripto para borsası, kripto para sektöründeki düzenleyici baskının son kurbanı olarak iflas başvurusunda bulundu. Borsa, aylar önce ABD’deki işlemlerini durduracağını duyurmuştu. Bittrex ayrıca SEC tarafından dava edilen kripto para borsalarından biriydi ve iflasının yanı sıra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yaptırımlarıyla karşı karşıya kalacak. Bittrex’in Chapter 11 iflas başvurusuna göre, 100.000’den fazla alacaklısıyla birlikte 500 milyon ile 1 milyar dolar arasında varlıkları ve yükümlülükleri bulunuyor.

Geçen yıl kripto para sektöründeki finansal zorluklar birçok şirketi derinden etkiledi ve bazıları, Bittrex gibi, finansal sorunlarını 2023’e taşıdı. Kripto para piyasaları yeni yılla birlikte toparlanmaya başlamış olsa da, Bittrex benzer bir toparlanma görmedi. Borsa, yılın ilk çeyreğinde 80 çalışanını işten çıkarmak zorunda kaldı ve Nisan ayı sonuna kadar tüm işlemlerini durduracağını duyurarak iflasının sinyallerini verdi.

ABD’de faaliyet gösteren Bittrex’in iflası, uluslararası piyasalarda faaliyet gösteren Bittrex Global’i etkilemedi. Bittrex, ABD’den çıkma planlarına rağmen, SEC kayıtsız aracılık ve borsa faaliyetleri nedeniyle borsayı dava etti. SEC ayrıca borsanın eski CEO’su Bill Shihara ve Bittrex Global’ı da dava etti.

Bittrex’in Baş Yeniden Yapılandırma Sorumlusu Evan Hengel, kullanıcıların likidasyon planı çerçevesinde tüm kripto varlıklarını alacaklarını garanti etti. Hengel, ABD’deki kripto para sektörü hakkında da yorum yaptı ve belirsiz düzenlemeler ve buna bağlı olumsuz ekonomik ortamın yetkililerin başa çıkmasını zorlaştırdığını belirtti. Bittrex’in CEO’su Richie Lai de bir açıklama yaparak, şirketin mevcut ortamda iflas başvurusu yapma kararını savundu ve müşterilerin fonlarının güvende olduğunu ve tamamının Bittrex tarafından tutulduğunu garanti etti.