KOPOL halka arz sonuçları: 20 Lot!

KOPOL halka arz sonuçları: 20 Lot!

Koza Polyester halka arz sonuçları açıklandı mı? Halka arzlara ilginin yoğun olduğu bu dönemde KOPOL katılım nasıl gerçekleşti? Şirket yetkilileri ne kadar pay aldı? Tüm detaylar haberimizde.

Koza Polyester, 5-6-7 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleştirdiği halka arz ile yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Toplamda 1.087.555.000 TL büyüklüğünde olan halka arzda, maksimum 20 Lot (₺490) dağıtım yapıldı ve ortalama olarak 1.700.000 yatırımcının katılımı sağlandı.

Halka arzın fon kullanım yeri %75-80’i finansal borç ödemeleri ve mevcut kredilerin kapatılması, %20-25’i ise işletme sermayesi olarak belirlendi.

Koza Polyester, 2012 yılında Akınal ailesi tarafından Gaziantep’te kurulmuş ve kontinü polimerizasyon’dan polyester elyaf üreten Türkiye’nin ikinci şirketi konumunda bulunuyor. Şirket, Avrupa’nın en büyük elyaf üretim kapasitesine sahip olmasının yanı sıra polimer/cips kullanan firmalara (FDY, POY, BCF Spunbond, Film, Plastik ve masterbatch üreticileri), PVC & Kablo, Kauçuk, suni deri ve diğer plastik endüstrilerine de hizmet vermektedir.