Kripto Para piyasasında son dakika !

Kripto Para piyasasında son dakika !

Kripto para piyasasındaki son gelişmeleri sizler için derledik :

G7 ülkeleri kripto düzenlemeleri ve standartları hakkında tartışacaklar: Şu anda G7 zirvesinin başında olan Japonya, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) uluslararası standartları ve bunları benimsemenin avantajları ve dezavantajları hakkında bir tartışmayı yönetmesi bekleniyor. Diğer ülkeler hala bir standart belirleme sürecindedir, ancak Çin dijital para birimi olan dijital yuan’ın geliştirilmesinde önde giden ülkeler arasındadır.

Schlesi güncellemesi öncesinde birkaç Ethereum doğrulayıcısı fonlarını çekti: Ethereum ağı kullanıcılarının çoğunluğu Schlesi protokol güncellemesine kayıtsız gibi görünüyor. IntoTheBlock’tan gelen veriler, güncellemeden sonra yalnızca %0,6 Ethereum doğrulayıcısının varlıklarını çektiğini gösteriyor. Schlesi güncellemesi 10 Nisan’da başlatıldı.

Bitcoin madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı: Bitcoin madencilik zorluğu, ağdaki işlemleri doğrulamak için gereken hesaplama gücünü ölçen bir ölçüttür ve 48 trilyon terahash seviyesine yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Zorluk ne kadar yüksek olursa, Bitcoin ağının o kadar güvenli olduğu kabul edilir.

Blockchain köprüleri kullanımı Mart ayında %530 arttı: Blok zinciri analiz platformu Nansen, Mart ayında 623.000’den fazla yeni kullanıcının varlıklarını blok zinciri köprüleri kullanarak transfer ettiğini bildirdi. Bu, önceki aya göre %530 artışı temsil ediyor ve zkSync ve Starknet’in popülerliğinin artmasına katkıda bulunuyor.

ApeCoin Güney Kore borsasında %2.000 arttı: ApeCoin, ETH ve token depozito ve çekimlerinin askıya alındığı sırada Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit’te %2.000’lik ani bir fiyat artışı yaşadı. Bu olağandışı fiyat hareketinin nedeni hala net değil.