Kripto Paralarda bugün !

Kripto Paralarda bugün !

Kripto para piyasasında günün dikkat çeken gelişmeleri.

Bugün kripto piyasaları olumlu bir görünüm sergiliyor, toplam kripto piyasa değeri %1,5’den fazla artış göstererek 1,18 trilyon dolara geri döndü ve dün yaklaşık %5 dalgalanma yaşamıştı. Ancak, toplam piyasa değeri henüz 17 Mart’ta test ettiği seviyenin üzerinde bir günlük kapanış gerçekleştiremedi. Şu anda, ilk 100 kripto para birimi arasından 75’i dünkü durumuna göre olumlu kalırken, 25 altcoin düşüş yaşadı.

Bitcoin, dün Binance CEO’suyla ilgili söylentiler nedeniyle panik satışına maruz kaldı ve 27.200 dolara düştü, ancak hızlı bir şekilde toparlandı ve dünden beri yaklaşık 28.250 dolarda işlem görerek 1.000 dolardan fazla artış gördü. İlk 10 kripto para birimi arasında, Elon Musk etkisi nedeniyle DOGE, günlük bazda %30’a varan bir değer artışı gördü ve şu anda 1 sentte işlem görüyor. DOGE, kazanımlarının önemli bir kısmını korumayı başardı, bu da Elon Musk’ın DOGE ile ilgili vaatlerinin artabileceği beklentisiyle alıcıların var olabileceğini gösteriyor.

Son günlerde ilk 10 kripto para birimi arasında önemli bir artış yaşayan XRP, bugün %3 düştü ve 50 centte işlem görerek başlıca altcoinler arasında düşüş yaşayan kripto paralardan biri haline geldi. BNB de artan Binance baskısı nedeniyle zayıflık göstermeye devam ediyor. Bugün hafif bir satış eğilimi göstermesine rağmen, BNB 310 doların üzerinde kalmayı başardı.

İlk 10 arasındaki diğer dikkat çeken varlıklar arasında, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren Ethereum ve Solana yer alıyor. Son 24 saatte %3 artış gösteren ETH, bugün 1.870 dolara kadar yükseldi ve Mart’ın ikinci yarısından bu yana görmediği fiyat aralığında işlem yapmaya başladı, Solana ise bugün %3 artış göstererek Mart’ın son haftasından bu yana 20-21 dolar aralığında hareketine devam etti.