Kripto paralardan düşüş !

Kripto paralardan düşüş !

Kripto paralar haftaya düşüşle başladı !

Kripto para piyasaları, hafta sonu boyunca sakin ve yatay bir seyir izledikten sonra yeni haftaya satıcılı başladı. Asya işlem saatlerinde satıcılar yoğunlaşırken, Avrupa saatlerinde piyasa zayıf da olsa toparlanma girişimleri gösterdi. Ancak ABD işlem saatlerinde ikinci bir satış dalgası görüldü ve toplam kripto piyasa değeri 1,25 trilyon dolara düştü. Son saatlerde tepki alımları nedeniyle piyasa değeri artsa da, hala geçen haftaya göre daha düşük hacimli işlemler gerçekleşiyor.

Bitcoin, günlük kaybını %2,5 seviyesine çıkardı ve en büyük kripto para akşam saatlerinde 29.500 dolara kadar geriledi. Ethereum ise son bir haftada %10’un üzerinde değer kazandı, ancak son 24 saatte %0,45 düşüş kaydederek 2.080 dolara geriledi. İlk 10’daki diğer kripto paralar da karışık bir seyir izliyor; BTC, ETH, XRP ve ADA satıcılı hareket ederken, BNB, MATIC, DOGE ve SOL pozitif ivmelerini koruyor. Özellikle DOGE ve SOL, %5 bandında yükselişle öne çıkan altcoin’ler oldu.

Altcoin piyasasında bugün, ilk 100 kripto para arasında 61 kripto para düşüşte kalırken, 39 kripto para artış gösterdi. En çok kazandıran ilk 5 altcoin ise Render Token (RNDR), Avalanche (AVAX), Loopring (LRC), Fantom (FTM) ve Internet Computer (ICP) oldu. Kayıpların henüz kısıtlı kaldığı görülüyor, %5’in üzerinde düşen iki kripto para olmasına rağmen diğer varlıklar %3 bandında geriledi. En çok düşen kripto paralar arasında Neo (NEO), Klaytn (KLAY), Conflux (CFX), Kava (KAVA) ve Immutable X (IMX) bulunuyor.