Kurumsal yatırımcı tedirgin !

Kurumsal yatırımcı tedirgin !

Bitcoinde yaşanan %80′ lik yükselişe rağmen kurumsal yatırımcının azalması yatırımcılarda soru işareti uyandırdı !

Kripto para piyasaları, bu yılın başından itibaren %80 üzerinde bir artış göstererek dikkat çekici bir performans sergilemişti. Ancak son raporlar, kripto para piyasalarına yönelik yatırımlarda bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

2023’ün ilk çeyreğinde, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasalarına olan ilgisinde bir azalma görülmüş. The Information tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu yılın ilk çeyreğinde kripto para ve blockchain girişimleri toplam 900 milyon dolar yatırım aldı.

Ancak bu rakam, 2022’nin ilk çeyreğine göre %87 oranında bir düşüşü ifade ediyor.

Geçmiş veriler incelendiğinde, son iki yılın en düşük yatırım miktarının kripto para sektöründe görüldüğü ortaya çıkıyor. Sektöre giren fon miktarı azalırken, fonlanan proje sayısı da geçtiğimiz yıla göre düştü. Raporlara göre, anlaşmaların sayısı da yaklaşık üçte iki oranında azalarak 136’ya geriledi.

Son dönemlerde, risk sermayesi (VC) fonlarının köklü veya henüz gelişim aşamasında olan projelere yöneldiği görülüyor. Örneğin, henüz ana ağa geçmemiş olan Sei, son 7 gün içinde art arda 50 milyon dolar ve 30 milyon dolarlık yatırım buldu. Ayrıca sektörün önde gelen firmalarından Ledger, Mart ayında 108 milyon dolarlık yatırım almıştı.