Qtum coin Nedir, Nasıl Alınır?

Qtum coin Nedir, Nasıl Alınır?

Qtum, Çin merkezli bir projedir. Aslında Quantum olarak bilinmektedir. Etherium coininde olduğu gibi Qtum coininde de akıllı sözleşmeler yürütülebilir. Kullanıcılar daha hızlı uygulama geliştirsin, çalıştırsın ve dağıtsın diye Etherium’a benzer bir şekilde çalışmaktadır. Qtum kurulduğundan beri kullanıcılara merkezsiz uygulamaları geliştirebilmek adına şeffaf, etkin ve hızlı bir platform oluşturma konusunda oldukça büyük bir başarı elde etti. Qtum yatırım ile pek çok anlamda avantajlı olunacaktır.

Qtum coin Nedir?

Qtum coin 2016 senesinde ortaya çıkarılmıştır. Qtum’un eşsiz özelliklerinden biri Proof of Stake algoritmasıdır. Bu daha düşük işlem ücreti ve daha az network gücü anlamına gelmektedir. Bu coin 2017 senesinde neredeyse hiç görünmez bir coindi. Fakat şu an pek çok yatırımcısı olan ve başarıya ulaşabilmiş coinler arasında yer almaktadır. Qtum token bu başarısıyla pek çok coini geride bırakarak ilerlemeye devam etti. Aynı zamanda son zamanlarda çok geniş bir hacme de sahip olmaya başlamıştır.

Qtum özellikleri ilk olarak blok zincirinde değil aynı zamanda internet teknolojisinde de çok fazla değişimler yaratabileceğinden tercih edilebilir. Çin portalı olması da dünya çapında duyulmasını hızlandırdı. Qtum’un şu an çok ilginç projelerinin olduğu da söylenebilir. Uzay zinciri ile de iş birliği içerisinde olduğu için blok zincir tabanlı bir uydu sistemini piyasaya sundur. Bu da Qtum coinin ilerde çok daha fazla büyüyeceği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda geliştirme ekibi sürekli olarak yeni platformlar üzerinde de çalışmaktadır.

Qtum coin Nasıl Alınır?

Qtum kullanımı, kullanıcılara hem şu an için hem de gelecek için oldukça fazla alternatif sunduğu için pek çok yatırımcı az da olsa biraz Qtum yatırımı yapmaktadır. Buna yönelik olarak var olan geniş özelliklerinden de faydalanılır. Qtum alımı için belli başlı platformlara kaydolmak gerekir. Binance, Bithumb, Huobi Global, Kraken, Gte.io, Coinone, Poloniex, KuCoin, Bitfinex, OKX, Bittrex gibi borsa platformlarından Qtum alınabilir. Bu platformlar arasında bir seçim yapılmalıdır. Ardından yapılan seçime yönelik olarak kayıt işlemleri ve uygulamaya bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirilmelidir. Ardından istenen miktarda Qtum alımı gerçekleşebilir.