SASA tekrardan artıya geçti !! Borsada olumlu hava devam ediyor !!

SASA tekrardan artıya geçti !! Borsada olumlu hava devam ediyor !!

SASA %130 bedelsizini bugün verdi. Bedelsiz hisseler hesaplara geçerken, SASA piyasayı adeta sırtladı. Günlerdir tadı olmayan piyasa, SASA hareketine paralel şekilde, alıcılı devam ediyor. SASA tahtasında kimler işlem yapıyor?

Bugün %130 bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştiren SASA, yeni güne 46 TL ortalama fiyatla başladı. Hisse bölünme gününde alıcılı bir seyir izliyor ve bugün tavan fiyatı 50.60 TL’yi gördü.

Bugün en yüksek 49.98 TL fiyatıyla işlem gören SASA hissesinde İş Yatırım, QNB, Garanti, Gedik ve Osmanlı gibi kurumlar en iyi alıcılar arasında yer alırken, Ak Yatırım, TEB, Philipcapital, Yatırım Finansman ve Yapıkredi gibi kurumlar ise satıcılar arasında bulunuyor.Hisse Kasım ayından beri düşüş trendinde olup, bölünme sonrası düzeltilmiş fiyatıyla 82.22 TL zirvesinden gerileyerek 40 TL desteğinde dip noktası olarak görülebilir.SASA hissesinin Borsa İstanbul endeksi üzerinde önemli bir etkisi bulunmaktadır ve endeksin toparlanmasında büyük bir rol oynamaktadır. SASA, BIST100 hisseleri içinde 26 milyar TL’lik toplam işlem hacminin içinde yaklaşık 2.5 milyar TL işlem hacmine sahiptir. SASA hissesinin endeks üzerinde %4.5 etkisi bulunmaktadır ve endekse en çok etki eden ilk 5 hisse arasında yer almaktadır.