XRP’den cevap gecikmedi !

XRP’den cevap gecikmedi !

XRP ara karar öncesi SEC’in savunmasına cevap verdi !

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava süreci devam ediyor. Taraflar karşılıklı iddia ve savunmalar sunarak dava sürecini ilerletiyorlar. Ancak bu durum, dava için verilmesi beklenen ara kararın da gecikmesine neden oluyor.

Ripple, son olarak adil bildirim savunmasına karşılık SEC’in mahkemeye sunduğu cevap mektubuna cevap verdi. Bu mektupta SEC, Commonwealth Equity Service ile olan bir dava örneğini öne sürerek Ripple’ın adil bildirim savunmasına itiraz etti. Ancak Ripple, bu davayı kendi davalarıyla tamamen farklı olarak nitelendirdi ve SEC’in kripto endüstrisinde kafa karışıklığına yol açtığına dair kanıtlar sundu.

Ripple, SEC’in mektubuna karşılık verdiği cevapta adil bildirim savunmasını desteklemeye devam etti ve süreç boyunca adil bir bildirim almadığı üzerinde durdu. Ayrıca benzer bir dava olan Bittner – ABD davasında kuralların net olmadığı durumda yargıçların sanık lehine karar vermesini dayanak olarak gösterdi.

Ripple yanlısı avukat John Deaton, ara kararın en geç 6 Mayıs tarihinde veya daha önce verilebileceğine inanıyor. Ripple – SEC davasının sonucu, kripto para piyasalarının geneli için de önemli olarak görülüyor. Bu davadan çıkacak sonuç, kripto piyasalarına yönelik belirsizliklerin giderilerek düzenleme konusunda önemli bir adım atılabileceği düşünülüyor.