Yatırımcılarını Perişan Etti !!!

Yatırımcılarını Perişan Etti !!!

Bu hisse %50 düşüyor !! Temettü ve bedelli veren bu şirketlerin yeni fiyatları belli oldu! Yapılan açıklamayla bölünen hisselerin yeni fiyatları duyruldu…

Bazı şirketlerin bölünme sonucunda hisse senetlerinin fiyatları düşmüştür. Bu şirketlerin yeni fiyatları açıklanmıştır:

  • BRLSM.E hisse senedi, önceki gün 9,80 TL kapanış fiyatına sahipti. Bölünme sonrası brüt temettü miktarı 0,1161929 TL olarak belirlendi ve yeni teorik fiyatı 9,684 TL oldu.
  • VKGYO.E hisse senedi, önceki gün 3,34 TL kapanış fiyatına sahipti. %50 bedelli bölünme sonrası teorik fiyatı ise 2,56 TL olarak belirlendi.

Hisse senedi bölünmesi, bir şirketin mevcut hisse senetlerinin sayısını artırarak veya azaltarak gerçekleştirilen bir olaydır. Bu durumda, hisse senedinin bölünme sonrası fiyatı, yeni hisse senedi sayısına göre düzeltilir. Hisse senedi bölünmesi genellikle şirketin hisse senedinin likiditesini artırmak, yatırımcı tabanını genişletmek veya hisse senedinin fiyatını daha erişilebilir hale getirmek gibi amaçlarla yapılır. Ancak, hisse senedi bölünmesi şirketin toplam değeri veya mali performansı üzerinde bir etkiye sahip değildir. Yatırımcılar için ise, hisse senedi bölünmesi sonrası fiyatlar, mevcut hisse senedi fiyatına göre düzeltilmiş olsa da, toplam yatırım değerini değiştirmez.