Arweave Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Arweave Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Arweave web3 temalı olan, bulut enerjisini kullanarak kullanıcılara verileri için süresiz depolama imkânı veren bir blok zincir projesidir. Arweave coin ise bu projenin üretmiş olduğu sanal paradır. Arweave kullanıcılarına çok fazla imkân tanıdığı için coini de satın almak isteyen yatırımcı sayısı artmaya başlamıştır.

Arweave Coin Nedir?

Arweave coin 2017 senesinde kurulmuştur. Amacı kullanıcılarına süresiz olacak şekilde veri depolama aracı olanağı tanımaktadır. Aynı zamanda bu proje merkeziyetsiz veri depolama ağı olarak da çalışmaktadır. Bu proje, blok zincir teknolojisine dayanan bir sürdürülebilir depolama ağı da yaratmayı hedeflemektedir. Bu ağ sayesinde bireyler arasındaki veri paylaşımı kolay bir şekilde yapılırken depolamanın da gelecek olan nesillere aktarılması ve onlar için saklanması da mümkün kılınacaktır. Arweave coin bu sistemin yerel para coinidir.

Arweave özellikleri genel olarak verilerin oluşturulan bu blok zincirinde depolamanın mümkün kılınmasıdır. Aynı zamanda bu projenin Internet Watch ve Coinbase gibi büyük ve önemli platformlarla da ortaklıkları bulunmaktadır. Bu ağ veri depolama özelliklerine ek olarak proje geliştiricilerine de hitap etmektedir. Arweave token sahibi olan kişiler yazılım geliştiriciler ile bu platformda merkeziyetsiz uygulamalar da geliştirebilir. Şu an 300’ün üzerinde bu ağ ile dApp oluşturmuştur. Verto isimli olan merkeziyetsiz borsaya da sahiptir. Bu borsa (DEX) aracılığı ile kullanıcılara arwave coin ticareti de yapılmaktadır.

Arweave Coin Nasıl Alınır?

Arweave kullanımı sadece yatırım olarak değil çok çeşitli olduğu için pek çok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Sınırsız veri depolama ağına ve veri paylaşımı gibi özelliklerine ulaşmak isteyen kişiler sanal para platformlarından istediği kadar arweave coin satın alabilir. Arweave alımı için dünyaca ünlü olan platformlar kullanılabilir. Bu anlamda güven veren de bir coin olduğu için de yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Binance, Kucoin, OKX, Bitget, TFX gibi borsalarda arweave coin bulunmaktadır. Arweave yatırım yapmak isteyen kişiler bu borsa platformalarına kayıt yaptırabilir. Kayıt yaptırdıktan sonra gerekli işlemler de tamamlanınca arweave coin satın alınabilir. İsteğe göre satın alma işlemlerine yönelik olarak yeniden satma işlemleri de gerçekleştirilebilir.