Bitcoin 29.000$ !

Bitcoin 29.000$ !

Uzun zaman süren düşüş trendinin ardından bitcoin tekrardan 29.000$!

Bitcoin, dün 27.000 dolar seviyesindeki talep artışıyla birlikte %7 artışla 29.184 dolara kadar yükselerek piyasalarda canlılık kazandı. Mart ayının ikinci yarısında daha çok yatay hareket eden kripto para, Asya işlem saatlerinde volatilitesini artırarak 29.000 dolar bandını test etti, ancak bu seviyede kalıcı olamadı ve 28.000 dolar seviyesine doğru bir gerileme yaşadı. Sonrasında ise, alt bölgeden destek bulmaya devam eden Bitcoin, sabah saatlerinde 28.600 dolar seviyesinde dengelendi.

Bu hareketler, kripto piyasasına yönelik olumsuz gelişmelere rağmen yatırımcıların talebinin canlı kaldığını gösteriyor. Bazı uzmanlar, mevcut fiyat hareketinin uzun vadeli bakış açısı için umut verici olduğunu düşünüyor. Ancak, mevcut piyasa koşullarına göre yukarı yönlü trend öncesi bir düzeltme ihtimali de göz ardı edilmiyor.

Bitcoin, yılın başından bu yana %70’in üzerinde bir değer artışı kaydederek son iki yılın en iyi ilk çeyrek performansına sahip oldu. Bu durum, yatırımcıların en büyük kripto para birimine yönelik ilgisini artırdı ve BTC sosyal aktivitesini yılın zirvesine taşıdı. Kripto analiz firması Santiment, bu durum ile ilgili bir analiz yayınlayarak, 22 Şubat’tan bu yana 10 BTC’den fazla tutan kripto cüzdan sayısının %7,1 artarak 10.279 adede ulaştığını bildirdi.

Bitcoin’in yanı sıra, piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında özellikle XRP ve ADA gibi altcoin’ler de yüksek talep gördü. Bugün her iki kripto para birimi de kısmi çekilmeler yaşasa da XRP, hafta başından bu yana %20 yükselişle 0,53 dolardan işlem görüyor. Cardano (ADA) ise son iki haftadır pozitif kapanışlarının yanı sıra bu hafta %6 değer artışıyla 0,37 dolar bandında işlem görüyor.