Bitcoin’de bu hafta bizleri neler bekliyor ?

Bitcoin’de bu hafta bizleri neler bekliyor ?

Bu hafta FED açısından yoğun geçmesi beklenirken Kripto piyasasında gözler Bitcoinde.

Son 24 saatte Bitcoin (BTC) %1,5 artışla yaklaşık 28.300 dolara yükselirken Ethereum (ETH) %1,3’ün üzerinde değer kazanarak 1.850 doların üzerine çıktı. BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale, piyasa liderinin dar bir aralıkta işlem gördüğünü ve düşen hacimle birlikte konsolidasyonun keskin bir harekete neden olabileceğini söyledi. Uzmana göre piyasa duyarlılığı pozitif kalmaya devam ediyor ve Bitcoin mevcut aralıkta daha uzun süre kalırsa, seçilen bazı altcoin’lerin iyi bir performans sergileyebileceğini düşünüyor. DiPasquale’a göre, 25.000 dolara doğru bir düzeltme yükseliş yapısını bozmazken, 30.000 dolara doğru bir hareket dirençle karşılaşabilir.

Bu hafta gerçekleşecek olaylar, dijital varlıkların yönünü değiştirebilir. İlk olarak, Ethereum’un 12 Nisan’da gerçekleşecek olan Şangay güncellemesi, varlık fiyatı üzerinde önemli bir satış baskısına neden olabilir. Ancak bazı analistler, Ethereum stake eden yatırımcıların uzun vadeli bir profil sahip olduğunu ve güncelleme tamamlandıktan sonra kripto varlıklarını geri çekmeye karar vermelerinin pek olası olmadığını belirtiyor. CryptoQuant’tan gelen bir rapora göre, stake edilen Ethereum’un yarısından fazlası değerinin yaklaşık %20’sini kaybetmiştir.

Makroekonomik açıdan, Çarşamba günü ABD enflasyon verisi açıklanacak ve bu veri, Fed’in gelecekteki adımlarına ilişkin yol haritasını belirlemede önemli bir bilgi kaynağı olacak. CME’nin FedWatch aracına göre piyasalar, bir kez daha merkez bankalarına odaklanıyor ve Fed’in faizleri 25 baz puan daha artırması olasılığının %60 olduğunu düşünüyor.

Altcoin’ler arasındaki kazançlar oldukça eşit, Dogecoin (DOGE) %1,6 artarken Solana (SOL) %1,4 arttı. Polygon (MATIC) ise Pazartesi günü yükselmeyen birkaç büyük token arasında yer aldı.