SushiSwap (SUSHI) Nedir? Neden Popüler?

SushiSwap (SUSHI) Nedir? Neden Popüler?

SushiSwap nedir konusu özellikle yatırım işlerine yeni girmiş olan kişiler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Sushi Swap; Uniswap’ın birkaç özelliği eklenmiş, merkeziyetsiz borsa platformudur. Yani kısacası Uniswap’ın forklanması ile oluşmuş olan bir projedir. Sushi token, SushiSwap’ta kullanılan bir yerel kripto para birimidir. Bununla birlikte SushiSwap kurucuları oluşturulan bu peni protokolü Uniswap’ın çok daha fazla gelişmiş hali olarak tanımlar. 2020 senesinde kurulmuştur. 

SushiSwap (SUSHI) Özellikleri

SushiSwap oldukça geniş yelpazeye sahip özellikler taşımaktadır. En çok gündemde olan özelliklerinden biri de merkezi olmamasına rağmen topluluk dostu şeklinde tanımlanmasıdır. Geleneksel olarak borsaların tam tersi gibi düşünülürse eğer kullanıcılar likitide bulunabilen DEX’tir. Yani kullanıcıların hepsi piyasa yapıcı olabilir. Bu anlamda işlemcileri de oldukça fazla olduğu için sürekli olarak bir gelişme halindedir. Sushi Swap protokolünde otomatikleştirilmiş bir Pazar oluşturma mekanizması kullanılmaktadır.

Buna yönelik olarak kullanıcılar sanal para varlıklarını takas edebilmek için token likidite havuzu oluşturabilir. Aynı zamanda bu havuzu yönetmek için de çeşitli akıllı sözleşmeler de yapabilir. Sushi Swap platformu içerisinde ‘müşterilerini tanı prosedürleri’ oldukça hassas bir konudur. Bu anlamda herkes rahat bir şekilde işlem yapabildiği için Sushi Swap özelliklerinden de istendiği kadar faydalanabilir. Sushi Swap ile pek çok kullanıcı onay gereksinimi olmadan daha pratik ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmektedir. Aynı zamanda likidite havuzuna platform üzerinden katıldığı zaman Sushi token de kazanılır. Bu anlamda oldukça bonkör davranması da yatırımcıların en çok dikkat ettiği özellikleri arasına girmiştir.

SushiSwap (SUSHI) Nereden Alınır?

SushiSwap kullanımı şu an çok yaygın olduğu için ve özellikleri pek çok açıdan kullanıcıların işine yaradığı için bu protokolün ürettiği coin satın alınmak istenmektedir. Sushi Swap token satın alabilmek için ilk olarak satıldığı kripto para borsa platformlarına kayıt yaptırmak gerekir. Bu tokenin listelendiği borsalar da dünya çapında bilinen borsalar olduğu için hem güven sağlatmaktadır hem de hacmini gün geçtikçe büyütmektedir. Sushi token satın alabilmek için Huobi Global, FTX, Binance giriş kripto para borsalarına üye olmak gerekir. Ardından yeterli miktarda para yüklemesi yaptıktan sonra Sushi token satın alınabilir.